محمد موذن

تحلیلگر : محمد موذن

تحلیل فاندامنتال بازار فارکس – ۲

۱ الی ۳۰ آذر ۱۴۰۱ – ۲۱ الی ۲۵ نوامبر ۲۰۲۲

چکیده

این هفته آخرین جلسه فدرال رزرو امریکا، تصمیم گیری بانک مرکزی نیوزیلند در مورد نرخ بهره را پیش رو داریم که مهمترین بخش های خبری و داده های آماری خواهد بود .

نظرسنجی‌های تجاری در اقتصادهای بزرگ را نیز خواهیم داشت که نشان می دهد آیا فشارهای تورمی ایالات متحده همچنان رو به کاهش هستند؟ و یا اروپا در حال حاضر در رکود بسر می برد؟

آمریکا

197484

نوع معامله گری  دلار در بازار  بگونه ای  است که بنظر سیاست های فدرال رزرو علیه تورم رو به پایان است  ولی  این نوسانات فقط هیجانات کاذبی است که توسط معامله گران و سرمایه گذاران اتفاق افتاده و این واکنش شدید بازار فارکس بیش از حد افراطی بود.

به طور خلاصه باید گفت که قیمت گذاری فدرال رزرو و بازدهی  اوراق قرضه امریکا نشان می دهد که یک پیروزی کوچک اتفاق افتاده زیرا که تورم همچنان ۴برابر هدف مورد نظر خود است ، بازار کار در وضعیت خوبی است و مصرف هنوز کاهشی نشده.

نیوزیلند

197589

جلسه بانک مرکزی نیوزیلند روز چهارشنبه برگزار خواهد شد، فعالان بازار درمورد اینکه نرخ بهره ۰.۵% یا ۰.۷۵% افزایش می یابداختلاف نظر دارند اما بازار هردو احتمال را بطور یکسان قیمت گذاری کرده است.برخی ازسرمایه گذاران بر این باورند که بانک مرکزی ممکن است نرخ محتاطانه ای انتخاب کنند زیرا که  سایر بانک های مرکزی مثل استرالیا اخیرا سرعت سیاست خود را کاهش داده اند.

اروپا و بریتانیا

197615
197374

در منطقه یورو و بریتانیا تمرکز بر روی شاخص مدیران خرید است که در روز چهار شنبه منتشر می شود و پیش بینی ها به کاهش در این شاخص است این اتفاق به معنی رکودی شدن اقتصاد  آن ها است و یا اینکه در رکود بسر میبرند.

علیرغم نشانه های فروپاشی اقتصادی  در این کشور ها  و تورم دو رقمی ، بازارها انتظار افزایش ۰.۷۵% نرخ بهره بانکی را در اروپا دارند.

ژاپن

197604

در ژاپن همه منتظر انتشار شاخص مصرف کننده توکیو در روز جمعه هستند.

این خبر میتواند به سرمایه گذاران کمک کند که آیا بانک مرکزی ژاپن سیاست های خود را در ماه آینده تعدیل خواهد کرد یا خیر؟ که این اتفاق موجب تقویت شدن ین ژاپن شود.

فروشگاه ایچیموکو استراتژی