round risk free stamp png

اکسپرت ریسک فری | RISK FREE EXPERT

اکسپرت ریسک فری | RISK FREE EXPERT چیست؟

قبل از معرفی اکسپرت ریسک فری بایستی با مفهوم ریسک فری آشنا شویم. و پاسخ سوال ” ریسک فری چیست ” را دریابیم.

تاکنون به عنوان یک تریدر تجربه آن را داشته‌اید که وارد یک معامله شوید؛ در ابتدا به سود دست پیدا کنید و پس از مدتی نه تنها سود خود را از دست رفته ببینید؛ بلکه حد ضرر شما نیز فعال شود و به این ترتیب با ضرر از معامله خارج شوید؟‌ یکی از بدترین حس و حال‌هایی که یک تریدر در طول زمان فعالیت خود تجربه می‌کند، مربوط به چنین شرایطی است.

ریسک فری کردن معامله به معنی آن است که هر کاری از دست ما بر می‌آید انجام دهیم تا قبل از ضرر کردن، بتوانیم از یک معامله خارج شویم.

اکسپرت ریسک فری | RISK FREE EXPERT

اکسپرت ریسک فری کردن

به این ترتیب با ریسک فری کردن عملا مدیریت ریسک سرمایه‌گذاری نیز به خوبی اتفاق می‌افتد. اجرای روش‌های Risk Free در شرایط مختلف حاکم بر بازار امکان‌پذیر است. اما باید توجه داشته باشید که در شرایط رکود یا روند نزولی کارآمدی بیشتری دارد.

معرفی چند تکنیک برای ریسک فری کردن معاملات

واقعیت این است که اجرای تکنیک Risk Free کاملا به استراتژی‌های معاملاتی افراد بستگی دارد. حتی ممکن است افراد تعاریف مختلفی از تکنیک ریسک فری داشته باشند. ما در این جا سعی می‌کنیم که به چند مورد از دیدگاه‌های موجود اشاره کنیم. انتخاب گزینه مناسب از بین آن‌ها کاملا بر عهده شما است.

۱. تعیین حد ضرر در محدوده سود

یکی از اقداماتی که معمولا سرمایه‌گذاران برای Risk Free کردن معاملات خود انجام می‌دهند، تعیین حد ضرر در محدوده سود به دست آمده از معاملات است. به این ترتیب حتی اگر دارایی خریداری شده در جهت افت قیمت حرکت کند،  حد ضرر شما در محدوده سود فعال می‌شود و به این ترتیب با ضرر و زیان از معامله خارج نمی‌شوید. البته تعیین حد ضرر در معامله‌گری یک مفهوم استاتیک نیست. به این معنی که در گذر زمان باید به طور پیوسته شرایط معامله را رصد کنید و حد ضرر خود را مبتنی بر وضعیت بازنگری نمایید. طبیعتا کمک گرفتن از ابزارهای تحلیل تکنیکال در این بخش بسیار راهگشا است.

۲. سیو سود پلکانی

یکی دیگر از اقداماتی که در قالب تکنیک ریسک فری کردن معاملات کاربرد دارد، سیو سود پلکانی است. تصور کنید که وارد یک معامله شدید. بعد از مدتی دارایی خریداری شده افزایش قیمت می‌دهد. به این ترتیب می‌توانید با توجه به حد ضرری که تعیین کردید، بخشی از سود حاصل از معامله را به فروش برسانید. به این ترتیب حتی اگر دارایی دچار افت قیمت شود و حد ضرر شما را فعال کند، بدون اینکه متحمل ضرر و زیان شوید، از معامله خارج خواهید شد.

نکته مهمی که در اتخاذ چنین رویکردی باید در نظر داشته باشید، کارمزدهای معاملاتی است. تصمیم‌گیری برای سیو سود باید به گونه‌ای باشد که از محل پرداختن کارمزد، متحمل ضرر و زیان زیادی نشوید.

۳. استفاده از اکسپرت ریسک فری |RISK FREE EXPERT

بوسیله اکسپرت ارائه شده توسط ایچیموکو استراتژی میتوانید معین کنید که معامله شما آیا بلافاصله بعد از ورود به سود و در هر لحظه ای که قابلیت ریسک فری شدن دارد ، بصورت اتوماتیک ریسک فری گردد. استفاده از اکسپرت ریسک فری در معاملات دو بخشی بسیار کاربرد دارد. بدین صورت که برای اکسپرت معین میکنید که معامله بخش دوم بعد از میزان معینی پیپ ( معادل حد سود معامله اول) ریسک فری گردد.

بطور مثال شما حد سود معامله اول را معادل ۲۰ پیپ قرار دادید. اگر در تنظیمات اکسپرت مقدار ۲۰ پیپ را وارد کنید. به محض اینکه معامله اول با ۲۰ پیپ سود بسته شد ، بخش دوم ریسک فری میگردد.


اکسپرت ریسک فری کردن